Czy po wysypie pryszczy powinnam odstawić lek?

Witam, mam 20 lat. Od lekarza dermatologa dostałam tabletki azycyna [ 1 tydzień- pierwsze 3 dni jedna tabletka, następnie 9 tygodni jedna tabletka na tydzień ] nastąpił wysyp bolacych podskórnych pryszczy, codziennie pojawiają się nowe ropne wypryski, stany zapalne. Czy to normalne? Czy powinnam odstawić lek? Kolejna wizyta w połowie kwietnia więc piszę tu.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że powinna pani zgłosić się do lekarza jak najszybciej. Myślę że warto odstawić lek