Czy po wzięcu tabletki 72h możliwe jest całkowite rozregulowanie cyklu?

Witam. 23 września wzięłam tabletkę 72h "po". Następnie 27 września dostałam miesiączkę (z tym,że to było 6 dni po zakończeniu poprzedniej miesiączki.) Teraz jest październik. W zeszłym tygodniu przez kilka dni miałam jakieś takie różowe plamienie (taka bardzo jasna krew). Dziś znowu to mam. Czy możliwe, że wszystko to jest winą tabletki? Czy też na dzisiejsze plamienia wpływ może mieć mój niedzielny stosunek (nie było wytrysku)?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletka hormonalna "po" zwykle ma poważne skutki niepożądane dla równowagi hormonalnej kobiety i powoduje rozregulowanie cyklu. Pani zaburzenia miesiączkowania są bezpośrednim skutkiem przyjętej tabletki. Proszę w przyszłości tak planować swoją antykoncepcję aby nie było potrzeby stosowania silnych dawek hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!