Czy po zabiegach kwasem migdałowym stan skóry może się pogorszyć?

Witam czy po zabiegach kwasem migdalowym skóra może pogorszyc swój stan? przed bylo kilka grudek podskorych a obecnie(3 tyg po) skora wyglada masskryczbie, jest pelno ropnych i bolesnych wykwitow . Jaka moze byc tego przyczyna?

Sugeruję zgłosić się do dermatologa. Owszem, po pierwszym zabiegu z kwasem może wystąpić czasowe, nieznaczne pogorszenie stanu cery, jednak z tego, co Pani opisuje, zmiana na niekorzyść jest duża.

Dzień dobry, pogorszenie kondycji skóry może być związane z odblokowaniem ujść gruczołów łojowych, przez co nastąpiło oczyszczanie skóry. Kolejne zabiegi powinny przynosić poprawę. Warto pamiętać, żeby podczas oczyszczania się skóry nie wyciskać zmian zapalnych, gdyż może to zwiastować pogorszenie jej kondycji oraz grozi pozostawieniu po sobie blizn i przebarwień. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.