Czy po zabiegu podniesienia macicy i plastyce pochwy występuje nietrzymanie moczu?

Witam.Mam obniżenie przedniej i tylniej ściany pochwy i znacznie powiększyła mi się pochwa. Podczas niewielkiego wysiłku lub dłuższego chodzenia czuję parcie na dół i jest widoczne "jajko". Z nietrzymaniem moczu nie mam problemu.Mam 59 lat.Wiem że można operacyjnie podnieść macicę. Czy po zabiegu podniesienia macicy i plastyce pochwy występuje nietrzymanie moczu pomimo że przed,- nie ma problemu(słyszałam że tak jest). Czy można normalnie współżyć.Czy są skutki( objawy ) uboczne takiego zabiegu

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.