Kobieta , 34 lata Od zabiegu usunięcia polibudzie i kamieni w pęcherzyka żółciowych mam zaparcia od 7dni i dalej nic jem błonnik z gotowanych warzyw mam bazę danych do zdrowego żywienia pije soki 100% owocowe-warzywne jem 5 razy dziennie małe posiłki a często (co 3 godziny)... Co w tym przypadku mam ROBIĆ? Szczerze ak długo nic i czy konieczna jest w tym przypadku lewatywa.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,

oprócz diety bogatej w błonnik bardzo ważna jest także ilość wypijanych płynów. Jeżeli wypróżnienia nie było przez 7 dni to proszę zacząć od spożycia otrąb np. pszennych w ilości 10-15 gram na dobę ( i koniecznie popić je wodą) - może je Pani dodać np do jogurtu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Dania z warzyw

Zmiksowane dania - sposób na utratę wagi

Zmiksowane dania - sposób na utratę wagi

Przygotuj dania przy pomocy blendera Czy znasz jakieś przepisy na szybkie, zmiksowane dania przygotowane za pomocą malaksera lub blendera? Wielu z nas chwali swoimi nowymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami kuchennymi, pomagającymi szybciej przygotować desery...

Soki warzywne i owocowe - rodzaje, właściwości

5 powodów, by pić koktajl ze szpinakiem

5 powodów, by pić koktajl ze szpinakiem

Zielone koktajle szturmem zdobyły serca wszystkich miłośników zdrowego odżywiania. Każdy z nas powinien codziennie jeść 5 porcji warzyw i owoców, a soki warzywne są świetnym sposobem na spożywanie większej ilości tych cennych produktów. Zmiksowanie liści...