Czy po zagojeniu korzystniejsza jest proteza czy mostek?

Witam,usunęłam dolną dwojkę z powodu peknietego korzenia.Chciałam zapytac,czy po zagojeniu korzystniejsza jest proteza,czy mostek?zaznaczam,że oba sasiednie zeby tez sa niepewne i czy ewentualnie po założeniu mostka nie będą mnie bolały,one były już leczone i co jakiś czas stan zapalny wraca,wiec wolałabym je usunąć ze zwykłej obawy,lekarzom jednak szkoda tych zebów,a to właściwie jeszcze trzy i czy proteza silikonowa częściowanie byłaby lepszym rozwiązaniem.Proszę o obszerną odpowiedz,Beata.

Witam. Najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie jakiś rodzaj protezy podpartej ozębnowo, czyli na własnych zębach. Może to być proteza szkieletowa lub most Jeśli jest to jedyny brak w żuchwie można uzupełnić go wklejając własny, bądź sztuczny ząb na szynie z włókna szklanego. Każdorazowo trzeba ocenić stan zębów filarowych czyli tych, które będą stanowiły podparcie dla przyszłej pracy protetycznej. Do dyspozycji mamy też rozwiązania implantologiczne. Nie ma informacji na temat wszystkich braków w żuchwie, a to jest konieczne do wyboru najlepszego rozwiązania. Pozdrawiam.