Czy po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej można od razu współżyć?

Od niedawna zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne, dziś wzięłam 10. tabletkę. Jest jedna rzecz o którą chcę spytać, ponieważ nie jestem pewna. Czytałam, że taka tabletka wchłania się do organizmu po około 3-4h. Czy codziennie po jej zażyciu należy odczekać te 3-4h i dopiero po tym czasie może dojść do stosunku, czy cały czas jestem zabezpieczona i przykładowo, jak zażywam codziennie tabletkę chwilę po godzinie 12, to jestem zabezpieczona cały czas? I nawet, jeśli przyjmę o stałej porze tabletkę i chwilę po tym będę uprawiać seks, to nie ma ryzyka zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Skutecznośc antykoncepcji utrzymywana jest przez całą dobę, gdyż do momentu wchłonięcia kolejnej tabletki działa ta zażyta w dniu poprzednim. Opóźnienie w przyjęciu tabletek poniżej 12 godzin nie obniża skuteczności antykoncepcji, ale najlepiej przyjmować je o stałej porze.