Czy po zdjęciu szwów można wykonywać samodzielnie ćwiczenia rehabilitacyjne?

Moja żona jest po operacji cieśni nadgarska lewej ręki. Moje pytanie :czy po zdjęciu szwów,można wykonywać samodzielnie jakieś ćwiczenia rehabilatacyjne ,czy trzeba udać się do przychodni rehabilitacyjnej.Proszę o podanie rodzaju ćwiczeń,które można by wykonywać samodzielnie domu.Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Po zdjęciu szwów jak najbardziej można zacząć wykonywać ćwiczenia zaczynając od tych najprostszych: zginania, prostowania, rozstawiania i zestawiania palców plus ruchy w nadgarstku. Jeżeli wszystko będzie w porządku po kilku dniach można wprowadzić ćwiczenia z oporem, polegające na ściskaniu np gumowej, małej piłeczki. Ćwiczenia powinny przywrócić pełną ruchomość w stawach- gdyby się jednak tak nie stało proszę skontaktować się z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.