Czy po zdrapanych strupach powstają blizny czy przebarwienia?

Dzień Dobry! Czy po zdrapanych strupach powstają blizny czy przebarwienia, czy może inny rodzaj niedoskonałości? Zawsze zdrapywałam strupy po zmianach trądzikowych (zmiana, rozdrapanie, strup, zdrapanie strupa). Po kilku latach, te obszary skóry są czerwone/brązowe, ale wyrastają w nich włoski. Przyglądając się "pod kątem", z boku są powierzchnią nieco płytsze od otaczającej skóry (nie są to punkciki). Czy więc są to blizny czy przebarwienia? Dziękuje za odpowiedz.

Witam co to jest może określić lekarz na konsultacji, po obejrzeniu stanu skóry proszę zgłosić się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Można zastosować na ten problem peelingi medyczne, zabiegi laserowe lub kremy złuszczające, po konsultacji lekarz dobierze odpowiednie metody leczenia.