Czy po złamaniu kości szyjki udowej można latać samolotem?

Dzień dobry, czy jest przeciwwskazanie do przelotu z Wielkiej Brytanii do Polski po operacji złamania szyjki kości udowej? Moja mama ma operację jutro tj. 30 kwietnia, a transport byłyby ok. tydzień później, ok. 8 maja. Zastanawiam się czy przewieźć ją autem - ponad 20 godzin, czy samolotem - 2-3 godziny. Dziękuję!

obydwa sposoby ryzykowne, trudno wytrzymać długo w jednej pozycji, może boleć i ryzyko zakrzepicy w samolocie