Czy po złamaniu wytwarza się martwica?

Witam 3 tygodnie temu mój tato miał wypadek mianowicie spadł z drabiny i doznał otwarcia złamanego w okolicy kostki oraz pięty.Mija już 3 tydzień jak leży w szpitalu gdzie na ramię pojawiły się dwa pęcherzyki oraz kawałek czarnej skóry czy to może by. Martwica ? Lekarze wycieli dziś ta martwa tkankę iż rana szyta nie zaślepiła się , pyta je brzmi czy taka martwica może być grozna czy dobrze usunięta oraz na bieżąco oczyszczana nie będzie powodowała dalszego utrudniania rany ?? Jeszcze dodam iż gorączka utrzymuje się już 3 tydzień w tej chwili to już bardziej stan podgorączkowy czy to normalne ?

Dzień dobry,
W przypadku tego typu ran często dochodzi do uszkodzenia tkanek otaczających i proces gojenia jest utrudniony. Nierzadko dochodzi również do miejscowej infekcji. W wyniku urazu mechanicznego oraz infekcji może powstać miejscowa martwica. W celu zapewnienia prawidłowego procesu gojenia należy usunąć możliwie jak największą ilośc tkanek martwiczych i w przypadku infekcji zastosować antybiotykoterapię (najlepiej celowaną, zgodną z antybiogramem). Rany tego typu goją się poprzez ziarninowanie, czyli wzrost tkanki którą nazywamy ziarniną, która musi wypełnić "całą ranę" i ostatecznie pokryć się naskórkiem. Przez cały okres gojenia należy dbać o odpowiednią wilgotność ziarniny (za pomocą odpowiednich opatrunków) oraz zapobiegać infekcji. Proces gojenia może trwać bardzo długo, w zależności od wielkości rany, ilości pokrywającej martwicy, włóknika, ewentualnie pojawiających się infekcji itp. Choroby współistniejące, takie jak cukrzyca dodatkowo mogą zabuzrać procesy gojenia i znacznie wydłużyć ten proces.