Czy po zmianie leków u osoby z nerwicą natręctw mogą pojawiać się jakieś komplikacje zdrowotne?

Witam. Od dwóch lat leczę się na nerwicę lękową z natretnymi myślami. W piątek podczas wizyty psychiatra kazał odstawić lek Nexpram (brałem całą tabletkę) i następnego dnia zacząć brać Asertin (pół tabletki). Po tej zmianie leku z dnia na dzień miałem straszne lęki że może mi się coś stać. I tu pojawia się moje pytanie. Czy po przejściu na inny lek z dnia na dzien mogą pojawić się jakieś powikłania?

Dzień Dobry Panu,

Na farmakoterapię, każdy organizm reaguje w sposób zindywidualizowany, dlatego zalecałabym by skonsultował Pan z lekarze, prowadzącym, niepokojący Pana symptom.

Z mojej strony zachęcałabym Pana mocno do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która nie jest przyczyną efektów ubocznych.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com