Czy po zmianie Mercilonu na Daylette skuteczność antykoncepcyjna zostaje zachowana?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy po zmianie Mercilonu na Daylette skuteczność antykoncepcyjna zostaje zachowana? Wzięłam do końca Mercilon, zrobiłam 7 dni przerwy i 8 dnia zażyłam Daylette. Czy powinnam dodatkowo się zabezpieczać?

Magdalena StusiĹska

Jeżeli przerwa była normalną przerwą wymaganą przy braniu leku skuteczność antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.