Czy po zmianie protezy na mostek na metalu będzie prościej i wygodniej jeść?

Witam! Mam obecnie protezę częściową na górnej 2 i 3. Nie jest to dla mnie dobre rozwiązanie, bo mam problem z gryzieniem twardych rzeczy, chociażby bułek czy jabłek. Czy po zmianie protezy na mostek na metalu będzie prościej i wygodniej jeść różne rzeczy? Czy nie będzie obawy że np zęby po prostu się odkleją, odpadną? Czy mostek to solidna konstrukcja?

Witam serdecznie,
Most należy do uzupełnień stałych, których komfort użytkowania i funkcjonowania jest znacznie lepszy niż w przypadku uzupełnień ruchomych, do jakich należy proteza ruchoma.
Na pewno po zmianie na most będzie dużo wygodniej Pani jeść i funkcjonować, a w przypadku dobrze założonego mostu nie ma ryzyka odklejenia, ponieważ jest to solidna konstrukcja. Do założenia mostu są jednak niezbędne stabilne zęby sąsiednie.
Proszę również pamiętać, że założenie mostu wiąże się z koniecznością oszlifowania sąsiednich zębów. Dla najlepszego efektu estetycznego i najwygodniejszego funkcjonowania, można pomyśleć o założeniu implantów w tym miejscu.