Czy po zrobieniu badań ph-metrii oraz manometrii można wykonać zabieg fundoplikacji?

Witam mam refluks żołądkowo przełykowy oraz dwunastniczo zoladkowy... W gastroskopii wyszlo niewydolność wpustu oraz żółć w żołądku... Obecnie biorę lek pompy protonowej w dawce 40 mg oraz prokit do tego probiotyki oraz iberogast... Leki zbytnio nie pomagają cały czas odczuwam pieczenie w przełyku oraz gardle do tego doszły bóle uszu... Czy po zrobieniu odpowiednich badań ph metrii oraz manometrii można wykonać zabieg fundoplikacji? Czy ze względu na żółć zabieg może nie przynieść rezultatu?

Jeśli pomimo przyjmowania leków nadal ma Pan dolegliwości to oczywiście kwalifikuje się Pan do zabiegu fundoplikacji. Obecność żółci w żoładku nie wpłynie na skuteczość operacji.