Czy po zrzuceniu nadwagi nadciśnienie się unormuje?

Witam Mam 29 lat 170 cm wzrostu, ważyłem 96,5 kg od tygodnia jestem na diecie koktajlowo warzywnej. Waga spada dość dobrze, bo po tygodniu waga wskazuje 91 kg. Pytanie mam następujące stwierdzono u mnie nadciśnienie zażywam tabletki Ebivol 2*1/2. Czy jest szansa, że gdy zredukuje mase ciała do 73,5kg to problem nadciśnienia zniknie i czy wtedy będzie można odstawić tabletki? Dodatkowo do diety chcę włączyć seler dużo dziś o nim poczytałem i okazuje się że zmniejsza ciśnienie.

Bardzo często u osób u których nadciśnienie jest związane ze zbyt wysoką masą ciała jej redukcja prowadzi do obniżenia również ciśnienia krwi. Optymalna dla Pana waga mieści się w przedziale 65 - 75 kg, także postawiony cel jest jak najbardziej prawidłowy. Życzę powodzenia i wytrwałości w diecie.

Dzień dobry!

Spadek masy ciała może wpływać korzystnie na spadek ciśnienia krwi. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Oczywiście jest taka szansa. Ale żeby nie było efektu jo-jo proponowałabym włączyć wartościową dietę redukującą + aktywność fizyczna (to również obniża ciśnienie), bo na samych warzywach długo Pan nie wytrzyma.

Oczywiście jest taka szansa. Ale żeby nie było efektu jo-jo proponuje włączyć bardziej wartościową dietę redukująca + aktywność fizyczną (to również obniża ciśnienie), bo na samych warzywach długo Pan nie wytrzyma.