Czy po zwymiotowaniu tabletki jest duże ryzyko zajścia w ciąży?

Witam, proszę o informację. Brałam tabletki antykoncepcyjne 5 lat, zrobiłam sobie 6 mies. przerwy i teraz biorę 3 opakowanie, z którego w 11 dniu pół godziny po przyjęciu tabletki źle się czułam i zwymiotowałam. Następną tabletkę wzięłam o stałej porze, czyli jakieś 24 godz. później. Stosunek miałam 4 dni wcześniej i 3 dni po tej sytuacji bez dodatkowego zabezpieczenia. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku wystąpienia wymiotów do 4 godzin od przyjęcia tabletki konieczne jest zażycie dodatkowej z zapasowego blistra. Przyjęcie kolejnej tabletki po 24 godzinach należy traktować jak całkowite jej pominięcie  poprzedniego dnia. Takie postępowanie wiąże się z ryzykiem ciąży. Ze względu na zaistnienie problemu w drugim tygodniu blistra ryzyko to jest na szczęście niewielkie.

Pozdrawiam