Czy pocenie się jest powiązane z chorobą tarczycy?

Witam. Mój chłopak ma 36lat. Bardzo często w nocy poci się. Do tego stopnia że wygląda jakby właśnie wyszedł spod prysznica. Bardzo mnie to niepokoi. Czy może mieć to powiązania z chorobą tarczycy?

Witam serdecznie,

jest taka ewentualność. Mogą być to jednak inne zaburzenia hormonalne. Radziłabym skonsultować pacjenta z endokrynologiem.

Może Pani także zrobić chłopakowi testy na opóźnione nietolerancje pokarmowe. Nadmierna potliwość może być wynikiem jakiejś zapalnej reakcji w organizmie.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mojego FB gdzie zamieszczamy wiele ciekawy informacji na temat żywienia i diety https://www.facebook.com/FoodDiet

Ewa Ceborska