Czy pocenie się wynika z nadmiernego picia kawy?

Witam. mam 23 lata. Od około 2 lat poce sie gdy jestem w ruchu, nawet niewielkim jak np. chodzenie na autobus ale też nawet, gdy siedze w pomieszczeniu, pojaździe i jest mi po prostu za gorąco. BMI wskazuje że jestem na granicy nadwagi, może i lekką mam. Czytałem że może to być spowodowane nadmiernym piciem kawy, czy herbaty i paleniem papierosów. Obecnie rzucam palenie i przerzuciłem się z kawy na kawę inke bezkofeinową. Czy te 3 substancje mogą to powodować? I jak zniwelować ten pot? Pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Z zaprezentowanych przez Pana symptomów wynika, że niepokojący Pana symptom jest odpowiedzią Pana organizmu na styl życia, z zawartością podniesionego poziomu stresu, który Panu nie służył/nie służy.

Tak więc otrzymał Pan sygnały, że jest potrzeba by dokonać zmian w dotychczasowym Pana funkcjonowaniu.
Domyślam się, że pewnie aktywność fizyczna nie gościła u Pana regularnie.
Podzielę się z Panem takim przesłaniem, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Nie wiem, jak jest u Pana z mineralizacją organizmu (przede wszystkim czysty magnez, wit. B1, wit. B2, wit. B3, wit. B6, wit. D3?).

Nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi na co dzień?
Kiedy wykonał Pan podstawowe badania kontrolne, typu morfologia. OB, poziom cukru, krzywa cukrowa, oraz poziom żelaza, potasu?

Podsumowując zachęcam Pana do osobistej/kontrolnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania podstawowych badań
oraz do kontaktu z psychologiem, celem dotarcia do przyczyny niepokojącego Pana objawu.

Życzę Panu pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605