Czy pod koniec ciąży (w 37 tygodniu) należy odstawić przyjmowanie magnezu?

Czy pod koniec ciąży (w 37 tygodniu) należy odstawić przyjmowanie magnezu? Czy magnez może mieć negatywny wpływ na rozwój akcji porodowej (hamowanie skurczy)? Dodam, że nie dokucza mi cierpnięcie łydek.

Wielce Szanowna Pani ! W sprawie magnezu w ciąży ostatnio zdania uczonych sa podzielone. Pewnie to nie znaczenia, ale w tej kwestii, zważywszy na ciążę prosze porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa