Czy podana ilość Zonuliny we krwi świadczy o nie szczelnym jelicie?

Witam. zrobiłem badanie na zonulinę , dostałem wyniki ale nie potrafię ich zinterpretować badań wynik mam 18,5 ng/ml. W tym wyniku pisze jeszcze tylko zakres referencyjny < 48,0. Pytanie co znaczy zakres referencyjny, i czy podana ilośc zonuliny we krwi świadczy o nie szczelnym jelicie ?

Lek. Michał Lenard

Zakres referencyjny to taki, który jest normą. Pana wynik mieści się w zakresie referencyjnym, więc jest prawidłowy. Nie świadczy to o nieszczelnym jelicie. Wynik powinien zobaczyć lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!