Czy podane objawy mogą świadczyć o obsesji?

Witam, mam 19 lat i od niecałego roku żyje w długotrwałym stresie spowodowanym różnymi wydarzeniami. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie dziwna przypadłość mianowicie gdy patrzę na kogoś odrazu nasuwają mi się pytania tj. Czy ta osoba byłaby atrakcyjna gdyby ubrała się inaczej oraz myśli typu czy wygląd się liczy w życiu pieniądze itp. Nie są to myśli typowe dla depresji mówiące ze to nie ma sensu ludzie patrzą na wyglada itp. bardziej podczas tych myśli które przychodzą chcąc czy nie chcąc i nie mogę ich uniknąć czuje mocne uczucie napięcia. Dodam ze w dzieciństwie chorowałem na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Te myśli nie pozwalają mi funkcjonować czy może to być jakiegoś rodzaju obsesja?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za pytanie :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą wskazywać na powracające objawy OCD (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne).

Nie pozostaje Panu nic innego, jak skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem ponownej diagnostyki symptomatycznej oraz kompleksowego leczenia.

Proszę nie czekać, samoistnie symptomy, nie miną.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności, w codzienności,

rena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry!

Wszyscy mamy na co dzień różne przemyślenia dot. otaczającej nas rzeczywistości, ludzi, których spotykamy itp. To naturalne - prawidłowe i powszechne. Jeśli jednak ma Pan wrażenie, że myśli te pojawiają się wbrew Panu, są natarczywe, powodują napięcie, nie pozwalają skupić się na innych czynnościach i (mówiąc ogólnie) sprawiają, że nie czuje się Pan dobrze - mogą mieć charakter natrętnych. Mogą mieć związek z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi.

Pozdrawiam!