Czy podane objawy mogą świadczyć o rumieniu po ukąszeniu przez kleszcza?

Witam. Syn 4 letni bedac na wakacjach z dziadkami wrocil ze sladem ukaszenia. ( podobno wygladalo to jak ugryzienie meszki albo muchy konskiej). Mija 3 miesiac a slad na raczce dalej jest. Wyglada jak siniak taki fioletowy :( martwie sie bardzo. Czy jest mozliwe ze to kleszcz go ugryzl a to rumien boleriozy?

Jeśli po 3 miesiącach nadal jest jakaś zmiana na skórze i podejrzenie pokąsania przez kleszcza to powinien to obejrzeć lekarz. Nie zawsze po pokąsaniu przez kleszcza powstaje typowy rumień.