Czy podane objawy mogą świadczyć o syndromie DDA?

Dzień dobry k. 40l. Mam takie oto pytanie. Mam ojca alkoholika, Z którym mieszkam pod jednym dachem. Dzieciństwo miałam dobre, ojciec nie pił aż do mojej pełnoletności. Teraz jest już uzależniony. Czy ja mam syndrom DDA? Gdzieś czytałam, że nie i że dzieci alkoholików świenie sobie radzą. Czuję tylko poddenerwowanie tą całą sytuacją i nie nic więcej ale wiem, że musi on odbić się od dna bo leczyć się nie chce. Ja chodziłam na terapię( parę spotkań) ale czuję, że mi to nic nie daje. Czy ja mam ten syndrom DDA. Czy terapia pozwoli mi ruszyć do przodu tzn. podjąć życiowe decyzje?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję pani za zaufanie :)

Skoro poruszyła Pani ten wątek,
to prawdopodobne jest, że jest potrzeba, by przyjrzeć się samej Sobie, Swoim schematom działania, przeżywania różnych sytuacji, oraz stylu nawiązywania relacji.
Tym bardziej, że mieszka Pani z Ojcem "pod jednym dachem".
Z jakiegoś powodu Pani Ojciec sięgnął po uzależnienie od alkoholu, kiedy była Pani Osoba pełnoletnią.

Wskazana byłaby (do rozważenia) wstępna konsultacja, oraz praca terapeutyczna u Psychologa/Psychoterapeuty uzależnień.

Odpowiadając na Pani pytanie; " ...Czy terapia pozwoli mi ruszyć do przodu tzn. podjąć życiowe decyzje? ... ."
Jest to proces terapeutyczny, wymagający czasu, cierpliwości, otwartości, zaangażowania oraz aktywnej współpracy z Terapeutą
- wtedy możliwe są działania, zmierzające, do "ruszenia do przodu" .

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam na konsultację online (via Skype/via Messenger).

Serdeczności, pomyślności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605