Czy podane objawy są działaniami niepożądanymi zaleconego leczenia farmakologicznego?

Mam uczucie zatkanej dziurki nosa byłam chora katar, potem zapal ucha i ból gardła. Dwa antyb poszłam do laryngologa, lek przeciwalergiczny, , Metronidazol, , xyzal, eztom, sinupret. Katar minął. Dzisiaj przecyztałam w ulotce działania nieporządane psychotr...które biorę toramat i jest napisane, uczucie zatkanego nosa, ból gardła i węzłów czy rzeczywiście może tak byc tylko po 1 tabletce tego leku, że to działanie niepożądane, lekarze już mi każa robić tomograf mimo ze w rtg nic nie ma

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno na podstawie pani opisu stwierdzić co jest bezpośrednią przyczyną pani dolegliwości, ale raczej mało prawdopodobne, że objawy układające się w pełny obraz kliniczny, który został oceniony przez lekarzy i leczony, wynikał z działań niepożądanych raz zastosowanego leku. Sugeruję zdać się na ocenę pani lekarza prowadzącego.