Czy podane objawy są działaniami niepożądanymi zaleconego leczenia farmakologicznego?
Mam uczucie zatkanej dziurki nosa byłam chora katar, potem zapal ucha i ból gardła. Dwa antyb poszłam do laryngologa, lek przeciwalergiczny, , Metronidazol, , xyzal, eztom, sinupret. Katar minął. Dzisiaj przecyztałam w ulotce działania nieporządane psychotr...które biorę toramat i jest napisane, uczucie zatkanego nosa, ból gardła i węzłów czy rzeczywiście może tak byc tylko po 1 tabletce tego leku, że to działanie niepożądane, lekarze już mi każa robić tomograf mimo ze w rtg nic nie ma

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Trudno na podstawie pani opisu stwierdzić co jest bezpośrednią przyczyną pani dolegliwości, ale raczej mało prawdopodobne, że objawy układające się w pełny obraz kliniczny, który został oceniony przez lekarzy i leczony, wynikał z działań niepożądanych raz zastosowanego leku. Sugeruję zdać się na ocenę pani lekarza prowadzącego.