Czy podane objawy świadczą o infekcji intymnej?

Trzy dni temu odczuwałam lekkie swędzenie w okolicach intymnych, nie było ona mocno dokuczliwe i pojawiało się co jakiś czas. Zauważyłam także zaczerwienienie na wargach sromowych mniejszych od wewnętrznej strony. Wczoraj zastosowałam płyn do higieny intymnej i odczułam lekkie pieczenie także przy oddawaniu moczu, ale kolejnego dnia zniknęło. Obecnie dalej zaczerwienione są wargi sromowe mniejsze i okolice wejścia do pochwy. Nie czuję pieczenia, ani swędzenia. Dodam, że nie zauwazyłam żadnych nieprzyjemnych upławów, za tydzień mam mieć miesiączke. Czy może to być podrażnienie/ odparzenie spowodowane noszeniem obcisłej nieprzewiewnej bielizny, w której niestety musiałam spać, czy może jest to infekcja? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy wskazują właśnie na niewłaściwą bieliznę i podrażnienie mechaniczne. Gdyby jednak objawy nie ustępowały lub nasilały się, proszę się udać do ginekologa w celu wykonania wymazu.