Czy podane objawy świadczą o nawrocie nerwicy lękowej?

Witam serdecznie.Od 9 lat choruje na nerwice z zaburzeniami lękowymi.przez jakiś czas bałam się sama wychodzić gdzie kolwiek więc chodziłam z tata po jakimś czasie nauczyłam się trochę wychodzić sama oczywiście nie za zbyt daleko.od paru tygodni nie wychodzę z domu sama nawet wyjście do pobliskiego sklepu jest nie możliwe ponieważ mam leki i myśli że zaraz zemdleje albo coś mi się stanie.Gdy byłam mama miałam wypadek w wieku 3 lat to było rozdarcie mózgu mam dziurę w głowie która się nie zasklepila.ale moje pytanie jest czy jest możliwość że zachorowała na ta choroba czyli zaburzenia lękowe przez wypadek.mam również zawroty głowy kture nie kiedy mi przeszkadzają.Mam rodzinę ale nie bardzo zawsze mogę na nich liczyć.boje się że jest mi coś więcej niż ta nerwica.placze gdy chce wyjść do sklepu sama a to mi nie wychodzi nie wiem co robic.

Witam Panią,
Proszę w internecie znaleźć ośrodki pracujące z osobami, które mają problemy lękowe. Są wyspecjalizowane jednostki, które pracują od rana do popołudnia w których to można uczestniczyć w zajęciach specjalnie przygotowanych i dostosowanych do osób z trudnościami emocjonalnymi. Można też o te ośrodki zapytać lekarza prowadzącego. Być może na początku będzie Pani miała problemy z dotarciem na zajęcia, ale wtedy może pomóc rodzina. Te zajęcia pozwolą Pani na podniesienie samooceny, co jest jednoznaczne z wiarą w siebie i z możliwością przepracowania przy pomocy innych ludzi swoich ograniczeń.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl