Czy podane objawy świadczą o powiększeniu tarczycy?

Witam od pewnego czasu mam hrype i Kassel do tego straszny ból gardła uczucie czegoś w środku gardła . Mam stwierdzoną bakterie w gardle jakiegoś grzyba . Czuje dziwny puls w szyji takie ssania w Różyny miejscach nie trwają one długo . Wieczorami mam takie kwaśne wzdęcia. Są chwilowe . Na języku mam plamy porobimy mi się ubytki a w nie pochodził grzyb. Biały język. Z tyłu jak by strupy. Powiekszone wiezly chłonę . Biała flegmę . Uczucie suchości w buzi . To może być głupie ale gdy pokłóciłem się z bratem zaczęłem czuć ta gule w gardle. do gardła to chrypa Kassel uczucie czegoś w gardle lekarz stwierdził że mam zapalenie gardła i grzyba w gardle grzybicę . Leki mi nie pomagają do tego czuje jak by mnie bolała tarczyca powiększenie jej przy szerszym otwieraniu buzi czuje jak by mi jakieś chrząstki tam przeskakiwały wponiedziałek mam badania tarczycy dokładnie USG strasznie się boje . Ps mam 19 lat . Szczerze boje się strasznie wyników liczę na odpowiedź co może mi dolegać rady sugestie

Lek. Michał Lenard

Pana objawy mogą wynikać z infekcji grzybiczej, którą trzeba bezwzględnie wyleczyć. Po zbadaniu tarczycy warto też będzie rozważyć wizytę u gastrologa w celu wykluczenia refluksu żołądkowo-przełykowego. Pozdrawiam!