Czy podane objawy świadczą o reakcji alergicznej na antybiotyk?

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem odnośnie pewnego incydentu, ponieważ sama nie wiem czy należy się niepokoić, mianowicie dostałam antybiotyk Duomox aby wyleczyć stany zapalne w uszach, brałam go tak jak zalecił lekarz, czyli dwa razy na dobę po 1g. Kuracja miała trwać dziesięć dni, natomiast po czwartym dniu zaczęła mnie straszliwie swędzieć noga (od połowy uda do kolana po wewnętrznej stronie), kiedy odchyliłam nogawkę okazało się że zrobił się tam wylew..wyglądał jak spory siniak i na całej długości były mocno czerwone plamki. W związku z tym moje pytanie czy mogła to być reakcja alergiczna i czy wystarczy odstawienie antybiotyku, czy trzeba udać się z tym do specjalisty, jeśli tak to jakiego? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.