Czy podane objawy świadczą o uszkodzeniu nerwu przez dentystę?

Witam, ponad tydzień temu byłam u dentysty, miałam robiony przedni ząb(dwójkę), otrzymałam znieczulenie w podniebienie niedaleko zęba. Noszę aparat stały, dziura znajdowała się pod "drutem"aparatu, dentystce udało się tam dojść i zrobić dziurę. Podczas wizyty miałam zapalenie gardla, lekkie, niewielki ból gardła, brak smaku, będąc u dentysty nie przyjmowalam antybiotyku, dopiero wieczorem go zazyłam. Niecałą godzinę po wizycie rozbolało mnie lewe ucho (jak znieczulenie zaczęło ustępować)zarowno w środku jak i z zewnątrz bol był tak mocny, ze nie moglam dotknąć ucha. Na drugi dzień bolało mnie ucho w środku i promieniowalo do drugiego i na szyję. Na następny dzień(czyli dwa dni po wizycie)obudzilam sie z szumami w uszach i głowie, udalam sie do lekarza, ucho w środku zdrowe...otrzymalam krople z antybiotykiem, ze wzgledu na to, ze moze byc to powiazane z zapaleniem gardla, lecz zapalenie jest słabe, brak kataru, nie mam osłabionego organizmu... Antybiotyk dziala, gardlo nie boli, jest czyste, a uszy nadal bolą, najgorsze są te hałasy w głowie, odczuwam tez czasami swedzenie w środku uszu i jakby troche były zatkane. Lekarz powiedzial, ze podejrzewa uszkodzenie nerwu przez dentyste-czy mozliwe, aby takie byly skutki?? Lekarz kazal poczekac az skoncze przyjmowac antybiotyk, tylko, ze ja juz koncze go brać a z uszami nie ma zmiany a dziwnie dzwieki w głowie sie nasilają...jest chwila, gdzie mam ciszę, ale jest to chwilowe.

W okolicy dwójki nie ma nerwów które po uszkodzeniu dawały by takie objawy jakie Pani podaje . Po co krople do zdrowego ucha? W trakcie zabiegu stomatologicznego Miała Pani długo i szeroko rozwarte usta. Mogło dojść do zwichnięcia stawów skroniowo żuchwowych i stąd prawdopodobnie te wszystkie dolegliwości uszne. Proszę na kilka tygodni przejść na dietę papkowatą coby odciążyć z żucia te stawy i będzie ok.