Czy podane objawy świadczą o zaburzeniach odżywiania?

Dzień dobry. Mam 21 lat. Mam wrażenie że bardzo mało jem, a samo jedzenie nie sprawia mi takiej przyjemności jak kiedyś. Wydaje mi się, że zaczęło się to w momencie, gdy poszedłem na studia (wyprowadziłem się z rodzinnego miasta, zamieszkałem w akademiku). Często przyłapuje się na tym, że jem z 'rozsądku', tzn. myślę sobie że mało dziś zjadłem, więc pójdę na jakiś obiad albo coś ugotuję. Jednak bywają dni, gdzie w ciągu całego dnia ziem tylko bułkę albo coś lekkiego. Generalnie zawsze byłem chudy, aktualnie przy wzroście ok. 175 cm ważę 55-57 kg. Czy są to już zaburzenia odżywiania ? Czy jest to normalne ?

Witam,
Podane objawy raczej nie świadczą o zaburzeniach odżywiania. Jeśli jedzenie nie jest czymś, co skupia Pana całą uwagę i nie myśli Pan o przez większość dnia to raczej nie ma Pan się czego obawiać. Proszę zastanowić się czy problem zmienia się, gdy wraca Pan do rodzinnego domu - może to powoduje Pana problemy z apetytem?
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice