Czy podane objawy świadczą o zaburzeniach rozwoju?

Witam. Pół roku temu zdiagnozowano u mnie zaburzenie lękowe mieszane. Przyjmuję setaloft. Od pół roku potrzebuje pomocy bo nie jestem samodzielna w obowiązkach domowych. Ale największy problem jest w tym że podejrzewam u siebie upośledzenie, mam 34 lata, wprawdzie zdałam maturę, skończyłam studia i pracowałam 10 lat do momentu zaostrzenia objawów zaburzenia lekowego. Od dłuższego czasu izolowalam się i wycofywalam z życia społecznego ponieważ nie miałam o czym rozmawiać z dorosłymi ludźmi. A często bywało też tak że w towarzystwie milczałam. Od pół roku jestem w domu, wykonuje tylko takie czynności jak pranie sprzątanie, prasowanie, zakupy, gotowanie , w tym ostatnim pomaga mi mama. Dodam jeszcze że sama jestem mamą i do córki mówię tylko proste komunikaty takie jak umyj zeby, chodź jeść, jesteś super dziewczynka, kocham cię itp. Przy obiedzie jak jest więcej osób ja milczę. Nigdy nie rozumiałam wiadomości, nie umiałam załatwić bardziej skomplikowanych spraw urzędowych itp. Zaczęłam terapię poznawczo - behawioralną, ale czy ona coś mi pomoże? Czuję, że mój rozwój zatrzymał się w wieku dziecięcym. Czy jest taka możliwość? Jakie testy potwierdzą moje obawy? Proszę o odpowiedź.

Jeśli jest Pani w terapii, warto na spokojnie omówić ten temat ze swoim psychoterapeutą. Nie tylko będzie potrafił rzetelnie odpowiedzieć (zna Panią i imał okazję już z Panią rozmawiać i być w kontakcie), ale także- w razie potrzeby przeprowadzić testy i badania, które pomogą ustalić czy opisane przez Panią zaburzenia są wynikiem rzeczywistych trudności poznawczych, czy bardziej surowej subiektywnej samooceny lub zaburzeń wynikających z innych trudności (wówczas skieruje na dalszą diagnostykę do innych specjalistów, np neurologa).