Czy podane objawy świadczą o załamaniu nerwowym lub depresji?

Czy to jest załamanie nerwowe czy depresja? W 1 liceum miałam dość mocne załamanie nerwowe codziennie płakałam, nauka nie szła, ciagle czułam jakieś bóle internet mówił ze to np rak wtedy ja się bardziej nakręciłam i było gorzej, szkoła się skończyła i minął ten stan. Niestety ten rok 2018 i połowa 2017 jest najgorszym momentem w życiu, żaden „związek” mi się nie układa, pierwszy facet mój najbliższy przyjaciel wykorzystał mnie seksualnie, drugi facet z którym byłam kilka miesięcy zdradzał mnie od początku, wtedy załamanie moje było okropne uciekałam w alkohol ciagle płakałam i użalałam się, po kilku miesiącach poznałam chłopaka, zaufać ciężko mi było ale zaufałam i co, wykorzystał mnie. Od tego czasu nie mam ochoty na nic, mój nastrój potrafi się zmienić o 180 stopni w 1 sekundę z roześmianej dziewczyny na załamaną. Wstydzę się iść porozmawiać z kimś z rodziny i tym bardziej z obcym mimo ze to lekarz. Jest mi po prostu źle, nie czuje się szczęśliwa osoba w każdej sytuacji widzę coś nad czym moge się poużalać i zestresować mimo ze tego nie chce. Co robic

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani podzielić się Swoją częścią historii osobistej.

Opisane przez Panią symptomy wskazują na obniżony, u Pani nastrój, przez co postrzega Pani samą Siebie, Ludzi oraz Świat w tylko szarych barwach oraz skupia się Pani na ciemnej stronie rzeczywistości, mocno zniekształcając ją.
Określenie prawdziwej przyczyny pojawienia się chronicznego stanu depresyjnego, może być utrudnione oraz wymaga głębszej analizy Pani historii osobistej.

Tak nie musi być!
Dobra wiadomość jest taka, że zasygnalizowany przez Panią stan emocjonalny, można zmienić, dzięki specjalistycznej pomocy.
Proszę nie zostawać Samej, w tym stanie i z tym stanem emocjonalnym.

Samoistnie, aktualne objawy nie miną.
Dlatego celowa jest dla Pani osobista/diagnostyczna konsultacja, w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania albo prywatnie.

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam na konsultację online - via Skype (Irena Mielnik-Madej).

Z przesłaniem dla Pani tylko radości w codzienności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605