Czy podane objawy świadczą o zapaleniu gardła?

Witam. Od około 2 tygodni mam problem z gardłem. Początkowo bolało mnie, było zaczerwienione i na migdalach zbierała się ropa, po kilku dniach problem ustal. Później znów poczułam smak ropy, zauważyłam, że znów zbiera się na migdalach, a pod nimi są jakieś grudki. Dodatkowo podniebienie delikatnie się 'obniżyło' i jest delikatnie żółtej barwy. Pod jezyczkiem pojawiły się małe czerwone żyłki, migdały są znacznie powiększone. Czy to może być jakieś zapalenie, bądź infekcja?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie występują u pani objawy ogólne takie jak gorączka, dreszcze, powiększenie węzłów chłonnych lub miejscowe - ból gardła, jego naczne zaczerwienienie, ostra infekcja górnych dróg oddechowych jest raczej mało prawdopodobna. Nie można tego jednak stwierdzić na podstawie pani opisu, z tego względu sugerują udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie skonsultować z lekarzem laryngologiem.