Czy podane objawy wskazują na nerwicę?

Dzień dobry.Moje pytanie: Gdy siedzę mój puls jest 65 uderzeń na minutę gdy stoję wzrasta do 100 -120 uderzeń na minutę i utrzymuje się tak puki nie usiądę.Czuję się ciągle zmęczony wręcz wyczerpany.Czasem nawet gdy siedzę puls wzrasta do 120 ale wtedy najczęściej po kilku kilkunastu minutach się stabilizuje.mam szumy w uszach bule brzucha ,często się boje ze zemdleje. W przeszłości używałem amfetaminy przez dobrych kilka lat, przestałem 3lata temu.Nie pale nie pije.Czy to może być nerwica?

Witam,

owszem, powyższe objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. O ile wahania pulsu w zalezności od pozycji ciała nie są charakterystyczne, to już bóle brzucha, szumy uszne i lęk przed zemdleniem może na nie wskazywać.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na nerwicę często też mają uczucie zawrotów
głowy
, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl