Czy podane wyniki badań poziomu żelaza świadczą o konieczności wizyty u lekarza?

Dzień dobry, Zrobiłam sobie prywatnie badania i wynik wskazuje na niedobór żelaza (29,60 przy normie 50-170), czy muszę udać się do lekarza czy wystarczy jak kupię w aptece suplement zawierający jakąś dawkę magnezu? Jakie mogą być konsekwencje zbagatelizowania problemu?

Lek. Tomasz Budlewski

a jaki poziom hemoglobiny ? Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.