Czy podane wyniki badań są spowodowane stresem?

Witam serdecznie piszę z takim pytaniem. Ostatnio słabo się czułam, miewałam duszności tym bardziej przy upałach, które były. Zmęczona śpiąca. Zero chęci do życia. Systematycznie mierzyłam ciśnienie górna granica 135/80 tętno 80-100. W zeszły poniedziałek mierzyłam z rana ciśnienie, ponieważ źle się czułam. Wyskoczyło 150/97 tętno 87 byłam przerażona. Dodatkowo od 3 miesięcy miewam kłucia w okolicach mostka żeber przód i tył. Byłam kilka dni temu u lekarza 1 kontaktu zarazem kardiologa zlecił mi EKG serca wszystko w normie. Powiedziałam o dolegliwościach skierował mnie dodatkowo na badania morfologia, mocz, cukier, alat aspat, ob, cholesterol ldl i hdl, żelazo, kreatynina, tsh, ft3 i ft4. Wszystkie parametry w normie. Dodam, że w ostatnim czasie mam dużo stresu i palę od kilku dobrych lat. Czy moje problemy mogą wynikać ze stresu czy może to płuca ? Dodam jeszcze, że nie mam zadyszki po wysiłku nie kaszlę, czasem tylko podczas przeziębienia, kiedy doskwiera mi katar to odkrztuszam wydzielinę po nocy która zaległa w drogach oddechowych. Jest to kaszel mokry. Raczej nie mam problemów z przewlekłym uciążliwym kaszlem. Dodatkowo cierpię na potliwość stóp i dłoni podczas stresujących momentów. No i dźwigam często 17 kilogramowego syna. Kolejna wizyta u lekarza za kilka dni. Troszkę się denerwuje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z góry dziękuję.

Szczerze mówiąc nie widzę konkretnego problemu poza niewielkim nadciśnieniem - proponowałabym regularne pomiary RR - 2xdobę, ograniczenie soli w diecie i rekreacyjne sport. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielania odpowiedzi ze strony portalu.