Czy podane wyniki badań trzustki dają powody do niepokoju?

Witam. W styczniu miałam robione badania krwi z powodu mocnego bólu żołądka. Badania miałam dobre tylko amylazę w krwi podwyzona 121,9 U/L (norma 100 wg tego laboratorium) i zaniżony ALT 9,3 U/L. I dość często odczuwam problemy żołądkowe. Miałam również leczone helicobacter i robiona gastroskopię2 lata temu ale dwunastnica bez zmian i żołądek też oprócz zapalenia śluzówki przez bakterie. USG też nic nie wykazała. Trzustka nie powiększona. Czy mam powody by się martwić trzustka?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.