Czy podane wyniki badania histopatologicznego świadczą o raku żołądka?

Witam, mojej Teściowej wyszły następujące wyniki histopatoliczne: 1. Błona śluzowa żołądka średnica 2 mm bez zmian histopatolicznych. 2. Polipowata zmiana średnica 1.5 mm W całości pokryta nablonkiem wielowarstwowym płaskim wykazujące cechy dysplazji lekkiego stopnia. Teściowa płacze od kilku dni bo rodzinny powiedział jej ze ma raka żołądka. Czy to prawda? Jak wygląda leczenie?

Lek. Paweł Szadkowski

Polipy gruczolakowe to zmiany nowotworowe będące prekursorami raka żołądka. Należy je usuwać, gdyż może dojść do transformacji właśnie w raka. Kontrola endoskopową wykonuje się po 12 miesiącach lub po 6 miesiącach w przypadku wykrycia w badaniu histopatologicznym dysplazji.
Ciężko mi powiedzieć dlaczego rodzinna powiedziała, że to rak. Z drugiej strony ona widziała cały opis, może był tam gdzieś jakiś dopisek. Najlepiej, gdyby wynik ocenił jeszcze inny lekarz.