Czy podane wyniki gastroskopii świadczą o konieczności leczenia?

Witam. Dnia 4.08 przeszłam zabieg gastroskopii. Wnioski - krwotoczne zapalenie błony śluzowej żołądka oraz zakażenie bakterią helicobacter pylori. Pobrano mi wycinki do badania histopatologicznego którego wyniki będę miała za około dwa tygodnie. Czy wobec tego powinnam już udać się do specjalisty by wdrożyć leczenie, czy powinnam poczekać na wyniki badania pobranych wycinków? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Moim zdaniem należy włączyć leki na zapalenie krwotoczne błony śluzowej żołądka od razu, natomiast leczenie zakażenia H. pylori może zaczekać te dwa tygodnie.

pozdrawiam
wizytylekarskie.org