Czy podane wyniki morfologii kwalifikują do terapii testosteronem?

Witam, czy wyniki badań krwi: estradiol 35,38 pg/ml (zakres referencyjny <39,80), testosteron wolny 6,74 pg/ml (zakres 4,5 - 42 pg/ml) u 24 letniego mężczyzny kwalifikują do terapii zastępczej testosteronem? Dodam że zainteresowałem się tymi badaniami za zaleceniem lekarza z powodu chronicznego zmęczenia, depresji, trudności w przybieraniu masy mięśniowej- mimo regularnych ćwiczeń i braku apetytu. Wyniki tarczycy, morfologii krwii, usg nadnerczy w normie.

Lek. Michał Lenard

Pana wyniki mieszczą się w granicach normy, terapia testosteronem będzie raczej niewskazana. Wyniku musi jeszcze ocenić Pana lekarz prowadzący, który zdecyduje o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!