Czy podane wyniki rezonansu magnetycznego szyi świadczą o konieczności operacji?

Na co dzień doskwiera mi drętwienie-mrowienie lewej nogi, chrobotanie w szyi przy skręcaniu głowy, częste bóle głowy. Dodatkowo pojawia się ogromny ból, zesztywnienie lewej części od szyi po łopatkę uniemożliwiający funkcjonowanie, tylko pozycja pionowa z przytrzymaniem lewej ręki (nie może bezwładnie „wisieć” i głowy - musza być odciążone mięśnie karku. Przechodzi dopiero po silnych lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ostatnio utrzymuje się dyskomfort coraz dłużej. Co może być może konkretnie przyczyną tych dolegliwości? Przepuklina? Naczyniak? Fizjoterapia - masaż, tens czy prądy pogarszają sprawę. Poniżej wyniki rezonansu odcinka szyjnego, jakie zastosować leczenie? Czy konieczna jest operacja? Czytałam, że naczyniaki można leczyć radioterapią. Proszę o wskazówki. Dziękuję. Wyniki RM Lordoza szyjna w pozycji badania znacznie spłycona. Krążek C4/C5, C5/C6, C6/C7 z zaczynającymi się zmianami degeneracyjnymi. W trzonie C5 widoczny naczyniak śr. Ok 11 mm. Na poziomie C4/C5, C5/C6 widoczna jest niewielka wypuklina krążka, która delikatnie uciska przednią powierzchnię worka oponowego. Na poziomie C6/C7 widoczna przepuklina jądra miażdżystego pośrodkowo-lewoboczna, która uciska worek oponowy i rdzeń szyjny, rezerwa płynowa w worku w przedniej części zwężona. Przepuklina uciska korzeń rdzeniowy w zachyłku i przy wejściu do otworu miedzykręgowego lewego. Kanał kręgowy w wym. Strzałkowym w części centralnej zwężony jest do szer. 8,5 mm. Dyskopatia szyjna poziomów jw. Stenoza kanału na poziomie C6/C7.

Nie analizujemy przypadków klinicznych z poziomu portalu. W tym celu niezbędna jest wizyta u lekarza prowadzącego diagnostykę. Wyda on zalecenia odnośnie dalszego postępowania.