Kobieta , 21 lat Witam, czy podanie Dolarganu podczas wywoływanego porodu, bez informowania o skutkach ubocznych dla dziecka oraz bez wpisania leku do wypisu może być uznane za błąd w sztuce? Dziecko urodziło się z niedotlenieniem, apgar 5/7/8, było wentylowane 3-5min mimo tego, że gazometria krwi pępowinowej była prawidłowa. Obecnie ma 3 lata, opóźniony rozwój mowy, jest nadpobudliwe i czasem agresywne. Czy mam podstawy, aby podważyć decyzję położnej?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • GazometriaGazometria to badanie krwi, podczas którego mierzy się poziom tlenu transportowanego we krwi. Sprawdzana jest również równowaga kwasowo-zasadowa organizmu.
  • Agresja – Filip ma 5 lat. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego ADHD. Chłopiec zawsze był wyjątkowo aktywny. Ciągle się wiercił, nie mógł usiedzieć na miejscu, stale dotykał innych osób i przedmiotów. Bardzo często wspinał się na meble, co nieraz skończyło się upadkiem i różnymi urazami.
Artykuły na ten temat
Krew pępowinowa - właściwości, komórki macierzyste, procedury pobrania, zastosowanie

Bank komórek macierzystych/krwi pępowinowej

Artykuł sponsorowany_ W banku komórek macierzystych/krwi pępowinowej przechowuje się próbki krwi pobrane w czasie porodu z pępowiny dziecka. Dzięki właściwemu przechowywaniu można zachować właściwości komórek macierzystych przez długie lata i wykorzystać...