Czy podanie hydrokortyzonu w zastrzyku jest skuteczną metodą leczenia blizny po tonsilektomii?

Czy podanie hydrokortyzonu w zastrzyku by zmniejszyć blizne po tonsilektomii będzie dobre? Jestem dwa miesiące po wycieciu migdałków mam dużą blizna, mam wrażenie że ciągnie mi całe podniebienie w dodatku rwie i Pobolewa. Czy podanie tego sterydu może dać jakiś rezultat?

Tak, jest taki sposób leczenia powikłań związanych z blizną pooperacyjną, który wykazuje w pewnych przypadkach dużą skuteczność.