Czy podanie kwasu liponowego choremu na raka trzustki z przerzutami jest groźne?

Witam, zwracam się z prośbą o udzielenie porady, mianowicie chodzi o podaniu kwasu liponowego choremu przy raku trzustki z przerzutem na wątrobę i nerkę. Czy wiąże się to z jakimiś skutkami ubocznymi ? Czy możliwa jest śmierć po podaniu kwasu? Stan ogólny chorego średni, bóle brzucha, brak apetytu,,zaparcia. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego pacjenta. Oraz od tego jakie są do tego wskazania.