Czy podawanie deserku dziecku 15-miesięcznemu to dobry pomysł na drugie śniadanie?

Dobry wieczór. Czy podanie 15 miesiecznemu deserku o skladzie awocado, karob suszone daktyle oray banan to zbrodnia? Przeczytałam, ze połączenie tłuszczu ( awokado, kakao ) i cukru ( glukoza, fruktoza i skrobia w bananach ) jest najgorszym z możliwych dla naszego zdrowia. A moze dla malego dziecka taki deser moze byc dobrym rozwiazaniem na 2 sniadanie ?

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)