Czy podawanie złego mleka dziecku mogło być niebezpieczne?

Witam, Mąż pomylił w sklepie mleko modyfikowane i zamiast 1 kupił 3 dla 5 miesięcznego dziecka. w związku z tym że przespujemy mleko do innego pojemnika dopiero po jednym worku (duże opakowanie, 2 worki) zorientowałam się że to źle mleko. Mała bardzo płacze od 2 dni i szukaliśmy powodu.czy to może mieć z tym związek. Czy mogło dojść do uszkodzenia narządów i czy powinnam zrobić usg.kupy były papkowate musztardowe,trochę śluzu zielonego, myślałem że po paracetamolu bo dostała 2 razy na uspokojen

Dzień dobry,
podanie mieszanki przeznaczonej dla niemowląt powyżej 1rż, 5-miesięcznemu dziecku może spowodować przejściowe dolegliwości brzuszne, ale zbieg okoliczności może być czysto przypadkowy. Powodem niepokoju dziecka może być również np. rozpoczynająca się infekcja lub wyrzynające się ząbki. Z całą pewnością mieszanka nie spowodowała uszkodzenia narządów wewnętrznych. Proponuję powrót do mieszanki odpowiedniej do wieku i obserwację dziecka.W razie niepokoju wskazany byłby kontakt z pediatrą.