Czy podcięcie włosów wzmocni ich kondycję?

Witam :) Mam 23 lata i posiadam długie włosy od 15 roku życia. Na początku miałem tak gęste, takie długie, typowa szopa, ale teraz już od dwóch lat włosy zaczęły rzednąć i pojawiają się prześwity i łysinka delikatna już bierze. Włosy mam trochę zniszczone i ja to widzę, i z 3 razy do roku podcinam końcówki, ale mam wrażenie, że wcale nie rosną, bo mój kucyk się zmniejsza po każdym podcięciu, porównując jakie miałem przed laty. Kolega mówi, zetnij włosy niech cebulki odżyją. Tylko że ja nie wyobrażam sobie krótkich włosów, dlatego kieruję do Pani pytanie, co robić? Czy skrócić z 10 -15cm (jak dla mnie to rekord).
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień. Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pan między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Jeżli włosów jest wyraźnie mniej proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow
Podcięcie nie wpłynie na kondycję włosów, chyba że są bardzo zniszczone. Tak więc dobór fryzury jest zależny od Pana.
Pozdrawiam