Czy podczas 7-dniowej przerwy oraz zażywania antybiotyków można zajść w ciążę?

Biorę tabletki S*****20 i wzięłam już trzy opakowania. Zawsze, gdy miałam przerwę nie kochałam się z mężem a po trzecim opakowaniu pierwszego dnia przerwy kochaliśmy się i on spuścił się we mnie. Czy mogę zajść w ciążę? Powiem jeszcze, że teraz choruje i w poniedziałek tego pierwszego dnia przerwy, gdy się kochaliśmy wzięłam rano, w południe i na wieczór leki, antybiotyki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
niektóre antybiotyki osłabiają działanie doustnej antykoncepcji. Warto byś zawsze informowała lekarza o stosowanej terapii. W celu weryfikacji czy jesteś w ciąży polecam wykonanie testu ciążowego lub wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!