Czy podczas ataku paniki można się udusić?

Mam nerwice. Najbardziej dokucza mi to ze mam napady paniki. Dokladniej jest to uczucie ze sie dusze ze na piersi ktos polozyl mi ciezki kamien i nie moge zlapac głębszego oddechu. Caly czas probuje ziewac wtedy to przynosi ulge jednak kiedy to ziewniecie mi nie wychodzi wpadam w panike. Chodze do dobrego psychoterapeuty jednak to dopiero kilka sesji-nic nie wniosly. Moje pytanie brzmi czy podczas takiego ataku moze mi sie cos stac? Peknac pluca? Mam wrazenie rozpierania klatki piersiowej. Czy moge sie udusic lub stracic przytomnosc? Prosze o jakies slowa wsparcia to coraz bardziej mi dokucza. Moze powinnam pojsc do psychiatry po leki?- bardzo sie od tego wzbraniam biorę tylko hydroksyzyne.

Zachęcam do pracy nad tym w relacji ze swoim psychoterapeutą. Warto pamiętać, że w procesie psychoterapii ważna jest nie tylko cierpliwość, ale także szczerość, zaangażowanie i współpraca. Często brak zmian po kilku sesjach powoduje chęć wycofania z psychoterapii, rezygnacji. Warto jednak dać sobie czas, intensywnie przyglądać się i pracować nad głębszymi przyczynami lęku. Warto także omówić z terapeutą kwestie konsultacji z lekarzem psychiatrą i włączeniem leków przeciwlękowych, które są bardzo pomocne w zwalczani objawów lęku, mają jednak swoje ograniczenia (np. nie wpływają na psychologiczne przyczyny zaburzeń czy też niektóre można stosować w tylko doraźnie, w krótkim okresie czasu. W razie czego zostanie to omówione z lekarzem).